Prostá, ale nezbytná – taková je VODA

1 rokem ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prostá, ale nezbytná – taková je VODA

Příjem tekutin je nepostradatelnou součásti naší existence. Naše tělo je potřebuje a pokud jich má málo, patřičně je i vyžaduje. Je pravdou, že každá tekutina se počítá do našeho příjmu potřebného k normálnímu fungování, ovšem srovnávat colu s vodou opravdu nelze. Nejpřirozenějším a nejčistším pramenem, který by jsme měli našemu tělu dopřávat skutečně ve velkých množstvích, by měla být každopádně samotná voda známá jako životabudič.
vodopád v zeleni

Kdo vodu pije zdravě žije

Slazené nápoje s vysokým obsahem cukru a nadbytečných kyselin našemu tělu nebude nikdy prospívat. Občasní příjem těchto tekutin není ovšem pro nás tak zásadní, jako jeho pravidelní. Voda je od pradávna tou nejčiřejší a nejčistější variantou nápoje, který našemu tělu prospívá v nejlepších možných směrech. Doporučuje se v horkých dnech, dietách, jako první tekutina pro kojence. Dokonale osvěží a dodá našemu tělu potřebný kyslík. Zdravý životní styl vyžaduje tento nápoj, jako jediný možný, ozvláštněný v různých podobách:
· s citrusy, okurkou, nebo ovocem
· jako bylinkové čaje
· s čerstvými bylinky (máta, kopřiva, fenykl,..)
Takhle si můžete ochutit vodu v parných letních dnech, nebo díky čaji v zimním období.
lahev s vodou na zemi

Pivo – ano, nebo ne?

Alkoholický nápoj, jakým je pivo obsahuje prakticky převážně jenom vodu. Jako osvěžení a příjem tekutin se může pivo v malém množství také pozitivně podepsat na našem zdraví, protože obsahuje i řadu prospěšných látek pro naše tělo. S jeho mírou, to ale za žádnou cenu nesmíte přehánět.

Přírodní prameny

Jedinečným zdrojem vody, kterou získáte přímo z přírody si můžete vylepšit váš příjem tekutin do vašeho těla. Každá voda má jinou chuť a o vodě z pramenu, to platí dvojnásobně. Jelikož každý pramení z jiného místa, je jen malá pravděpodobnost, že se některý z nich spojí. Vody z pramene jsou jedinečné svým přísunem minerálů, které se zpracováním ještě nestihli zničit. Předtím, než se pustíte do pití vody z nějakého pramenu, měli by jste být důkladně informovaní o její obsahu a všech složkách, které obsahuje. To, že někde teče pramen ještě není podnět k tomu, aby jste z něho okamžitě pili. Zjistěte si o ověřených pramenech zpřístupněných veřejnosti něco dopředu a pak neváhejte jejich místa navštívit.