Kdo si hraje, nezlobí

1 rokem ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kdo si hraje, nezlobí

Říká se, kdo si hraje, nezlobí. To platí pro děti. Každý dětský psycholog potvrdí, že nezaměstnané dítě je dítě, které aspiruje na poruchy chování. Na druhou stranu i dítě má mít čas na zábavu a čas na povinnosti. Mnozí rodiče si pletou dětství s obdobím zábavy. Důsledkem toho je, že děti nejsou připraveny pro život.

Příliš velká zodpovědnost

Do jisté míry to platí i pro dospělé. Jsou lidé, kteří mají takový smysl pro povinnosti, že si nenajdou čas na koníčky a už vůbec ne na zábavu. Přijde jim to neadekvátní a nedůstojné. Všimněte si toho, že lidé, kteří se nikdy nechodí bavit, jsou často lidé nerudní, protivní, zahořklí, smutní. Člověk potřebuje zábavu ke svému životu. Člověk by si ji měl čas od času dopřát, aby jeho život byl plnější, bohatší a především veselejší. Pokud patříte mezi ty, kteří se pro samé povinnosti ani nezasmějí, určitě byste si měli některé volné dny vyhradit pro to, abyste si prostě tak trochu vyhodili z kopýtka.

Když se rádi baví

Na druhé straně jsou lidé, kteří mají za to, že žijeme jen jednou a proto je třeba si život náležitě užít. Zodpovědnost (například v zaměstnání nebo v rodině) je jen obtížná nutnost, je třeba si užívat a i za cenu toho, že slevíme ze své osobní zodpovědnosti a počínáme si sobecky. Tito lidé velmi těžce snáší stárnutí, nemoci a velmi těžko umírají. Jejich povrchnost a neschopnost vstoupit do hlubin života se dříve či později obrátí proti nim.
I díky těmto lidem funguje úspěšný zábavní průmysl.

Nikdy v životě neexistovalo tolik atrakcí a zábavních center jako dnes. A to nikoli jen pro děti, ale právě pro dospělé. Bohužel ceny za vstupné jsou často horentní a tak lidé utrácejí neadekvátní peníze za radosti, které jsou rozhodně zbytné. Zábava by totiž neměla být servírovaná až pod nos. Člověk by měl sám převzít aktivitu a nějakým způsobem se stát v tomto ohledu aktivním.