Když kupujete levný vůz

1 rokem ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Když kupujete levný vůz

Tak jako lidé často přemýšlejí, zda sivzít hypotéku na byt nebo řešit bydlením prostřednictvím pronájmu, celá řada lidí řeší, zda si pořídit nové auto na leasing, nebo koupit staré za pár desítek tisíc.
Samozřejmě nové auto je nové auto. Pokud si pořídíte nové auto, je pravděpodobné, že dlouhé roky na něho nesáhnete. Ale kdo si to může dovolit.

Investovat do staršího vozu zároveň znamená odsoudit se k neustálým opravám, takže pořízení takového vozu se Vám průběžně pěkně prodražuje. Nicméně pokud bydlíte v místě, kde je špatná dostupnost autobusové či vlakové dopravy a zároveň máte hluboko do kapsy, nic jiného Vás asi nezbývá.

Dejte si pozor

Přesto byste neměli bezmyšlenkovitě koupit to první, nač narazíte.

  • Pokud chcete ušetřit, pravděpodobně bude lepší, když si auto koupíte nikoli v bazaru, ale u soukromého prodejce. Cena za vůz bude podstatně nižší a prodejce se nebude moci skrýt za anonymitu autobazaru. Vždy je výhodnější kupovat auto, které bylo garážované, jeho technický stav je mnohem lepší.
  • Pokud autům rozumíte, asi sami poznáte, v jakém je auto stavu. Pokud nerozumíte,určitě si vezměte někoho, kdo stav vozu dokáže posoudit. Může to být známý, ale může to být také úplně cizí člověk. Určitě stojí za tuto službu zaplatit, nečekejte, že si vystačíte s tím, že někomu dáte láhev vína. Ale určitě za tuto službu budete velmi vděčni.
  • STK – když budete pořizovat levnější auto, asi Vás zajímá rok výroby. Ten samozřejmě je důležitý, ale hlavně by Vás mělo zajímat, kdy je třeba technické kontroly.Určitě byste si neměli kupovat auto, které to má do STK „za pár“. To znamená, že hrozí, že další kontrolou by auto buď nemuselo projít, nebo budete muset investovat peníze, aby vůz byl v přijatelném stavu, a to Vaše pořizovací náklady výrazně navýší.
  • Standardní značka– ano, každý nechce Fabii nebo Octavii, ale rozhodně byste měli myslet na to, abyste si pořídili auto standardní značky. Dostupnost servisu a cenově přijatelných náhradních dílů je rozhodně velmi důležitá.