Jak na výchovu dítěte

1 rokem ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak na výchovu dítěte

Vychovávat dítě není vůbec nic jednoduchého, to vám potvrdí každý rodič. Během vývoje dítěte přichází různá obtížnější období, jako například období vzdoru nebo puberta. I v takovém případě je potřeba vytrvat a být ve svých výchovných principech důsledným rodičem. A také je potřeba držet se hesla „Všeho s mírou.“

děti

Dětská duše je citlivá, a tak na to i při výchově myslete
Dětská duše je obzvláště citlivá, a to mnohem více, než si vůbec dokážeme představit. Do té malé hlavičky nevidíme, a tak si asi ani nedokážeme představit, co v ní prolétává za myšlenky, zkrátka co se těm malým bytostem mnohdy honí hlavou.

Při výchově vašich dětí můžete v každodenních situacích narazit na různé momenty, kdy toho máte až nad hlavu, všechno se na vás jen hrne a vy mnohdy na dítě zakřičíte a pak si to vyčítáte. Snažte se takových momentů vyvarovat a raději nejprve napočítejte do deseti, abyste se uklidnili. Vždyť ty vyděšené dětské oči a pláč vám za to nestojí.

Kromě toho byste se také měli vyvarovat určitých typů vět, které kolikrát dokáží dost ublížit, i když by vás to možná v tu chvíli ani nenapadlo. Musíte proto brát ohledy nejen na citlivou duši vašeho dítěte, ale také na jeho věk a na to, že děti mnohdy berou všechno opravdu vážně. Pár nevhodně mířených slov tak kolikrát dokáží dítěti pěkně uškodit, urazit ho nebo do konce způsobit trauma a snížit sebevědomí.

kreslení

O DŮLEŽITÝCH VĚCECH MLUVTE S DÍTĚTEM Z OČÍ DO OČÍ
Proto se snažte za každé situace jednat s vaším dítětem jako se sobě rovným. Kolikrát se také vyplatí jedno velmi osvědčené pravidlo, a sice takové, že když s vaším dítětem mluvíte a potřebujete mu něco důležitého vysvětlit, abyste s ním mluvili z očí do očí. Tedy musíte v takové situaci přizpůsobit svoji výšku výšce dítěte a sklonit se k němu nebo si vedle něj pokleknout.