Vůně našeho domova

1 rokem ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vůně našeho domova

Domov má mnoho podob. V mnohých z nás zanechává domov trvalou vzpomínku na vůni, která byla pro náš domov charakteristická. Je to vůně maminky, vůně ručníku, do kterého jsme denně zabořili hlavu, vůně povlečení, do kterého jsme večer uléhali. Tato vzpomínka je většinou neopakovatelná a dělá náš domov domovem. Kde se tato vůně bere? Dříve naše babičky dávali do šuplíků s prádlem bylinky nebo kousky mýdla, aby vše hezky vonělo. Dnes máme k disposici celou řadu avivážních prostředků, které mají nepřeberné množství vůní od ovocných až po vůně přírodní či květinové. Každý si vybere dle svého gusta. Tento prací prostředek ale nelze zaměňovat za prací. Používá se až po následném vyprání prádla do máchací lázně.
otevřená pračka
Výhody aviváže
– vyřazení elektrostatického náboje, takže se látky z umělé hmoty nelepí na tělo
-umožňuje lepší žehlení
-změkčuje vlákno a umožňuje hebký dotyk, což oceníme zejména u ručníků, froté županů a podobných věcí
-provoní oblečení a náš domov a my získáme charakteristickou vůni, která je nám příjemná, dovede nám zvednout náladu a je příjemná pro okolí.
barevné ručníky
Kdy aviváž neužívat
– oblečení z funkčních materiálů, což jsou zejména sportovní obleky, nemá používání aviváže rádo. Při použití aviváže dochází k zhoršení funkce tkaniny, která má své určité vlastnosti.
– aviváž snižuje savost ručníků a utěrek, takže by se neměla používat pokaždé, když pereme.
-pokud trpíme na alergie nebo ekzémy. Možno vyzkoušet aviváže pro citlivou pleť nebo pro děti, ale ani tehdy nemusíme být úspěšní.
– dávat pozor na dávkování. Dávkovat dle doporučení výrobce, jinak může být aviváž neúčinná nebo naopak působí nadměrně.
složené ručníky
Vybíráme vhodnou aviváž
Je nutné si uvědomit, na jaké prádlo budeme aviváž aplikovat. Nedoporučuje se, abychom aplikovali jeden druh vůně na cokoliv. Jiná vůně by měla provonět naši ložnici, kde budeme relaxovat, a jiná vůně by měla zavonět na našem aktivním oblečení. Sledujeme i délku vůně po vyprání, což nás často vede i ke správnému výběru. Dlouhou dobu vůně volíme na prádlo, které nepereme tak často. Naopak na osobní prádlo nepotřebujeme používat aviváž s dlouhodobou trvanlivostí, protože pereme často a tudíž aplikaci aviváže obměňujeme. Výběr je opravdu veliký a je z čeho vybírat. Je jen na nás, jakou vůni pro svou osobu či domov zvolíme, aby byla příjemná nejen nám, ale i celé naší rodině.