Velkoobchod plastových obálek dodává firmám denně tisíce kusů výrobků

6 roky ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Velkoobchod plastových obálek dodává firmám denně tisíce kusů výrobků

Plastové obálky

Vyrábí se z LDPE polyetylenu, nejčastěji ve formátech A4 a A5 a slouží zejména pro kancelářské účely k uchovávání dokumentů, případně nachází využití jako náhrada klasických papírových poštovních obálek. Mohou být průhledné i diskrétní, se samolepicími uzávěry. Pro spediční účely jako poštovní obálky se hodí modely se zesíleným spojem (svárem) a ze silnějšího polyetylenu. Vyrábí se i speciální typové řady pro cenné dokumenty ve formě bezpečnostních neprůhledných a voděodolných fólií, a také velké rozměry obálek pro objemnější zboží a předměty. Velkoobchod plastových obálek poskytuje většinou množstevní slevy ve výhodných sadách např. po 100 kusech výrobků.
samolepky na fóliích.jpg

Bublinkové a pěnové obálky

Vzduchové bublinky v plastových fóliích se začaly vyrábět na konci 70. let minulého století a od té doby se běžně využívají pro skladování a obalování předmětů. V současné době jsou na trhu i speciální sáčky, ve kterých se uchovávají předměty citlivé na poškrábání, na údery při nárazu, a na vibrace při transportu zboží. Ukládá se do nich elektronika (výpočetní technika, mobilní telefony, LCD monitory atd.) Uplatnění nachází i v e-shopech, které do nich vkládají citlivé materiály, např. výrobky z kůže, ze dřeva, lakované výrobky, papírové kalendáře a diáře. Sáčky také dobře odolávají prachu, vlhkosti, a jsou elektrickými izolanty.
obalový materiál.jpg

Příslušenství

Některé obálky a sáčky nemají uzavírací mechanismus a ty se často využívají pro balení různých předmětů tak, aby je příliš nepřečnívaly. Někdy je zkrátka výhodnější sáček zatavit, stáhnout, nebo zalepit v místě, kde není zavírací zip, nebo klipsa. Pro tyto účely slouží tzv. samovázací pásky se zpětnými háčky, které blokují jejich uvolnění. Pásky dobře znají např. technici, kteří s nimi svazují datové a elektrické kabeláže. Kromě pásků se pro zatavování (vznik neprodyšného spoje) používají impulsové svářečky, nebo svařovací čelisti.