Jsou přípravky na hubnutí jako Slimex skutečně účinné?

5 roky ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jsou přípravky na hubnutí jako Slimex skutečně účinné?

V reklamách, ať už klasických nebo teleshoppingových, nám neustále ukazují, jak snadné je získat ideální váhu. Nemusíte nic dělat, ani měnit svůj životní styl, stačí pouze pít tento zázračný koktejl nebo brát tyto úžasné pilulky.

Nabízí se zde však otázka: pokud jsou tyto přípravky skutečně tak účinné, proč ještě vůbec existují lidé s nadváhou? A proč je nepodávají skutečně obézním pacientům se srdečními problémy, kteří končí i v nemocnicích?žena po cvičení.jpg

Odpověď na tuto otázku je zdánlivě jednoduchá: Slimex ani žádné podobné přípravky, a je jedno jestli jsou ve formě pití či tabletek, nefungují. Přesto se musíme ptát: proč jsou tedy stále tak populární? Proč je lidé kupují, i když je jasné, že jim nijak nepomohou?

Je to hlavně proto, že především cílová skupina je poměrně snadno manipulovatelná. Věří reklamám, které vidí v televizi a doufají, že i když odevšad slyší, že je to k ničemu, právě u nich to zabere. Řada z nich je zoufalá a sahá po jakékoliv možnosti, která se naskytne.

Co si ovšem neuvědomují, je to, že jejich nadváha, či spíše postava, má co dělat s jejich celkovým životním stylem. Jistě, celebrity mají obvykle dokonalou postavu, ale uvědomme si, jak aktivní život vedou. Přes den si prakticky neodpočinou, vydávají tedy konstantně energii.

A nyní to porovnejme s běžnou ženou u nás. Ráno vstane, rychle připraví snídani, odvede děti do školy či do školky a rychle běží do práce. Zde stráví více než osm hodin, které jsou sice psychicky náročné, ovšem fyzicky až tak ne. Přesto je večer unavená a chce si jen odpočívat.
ilustrace znázornění diety.jpg
Přijde domů, zkontroluje dětem úkoly, případně je s nimi udělá, uvaří večeři, pokud má štěstí, tak si na hodinku sedne a podívá se například na film nebo si přečte knížku a jde spát. To vše je sice velmi psychicky náročné, a není divu, že člověk je po takovém dni unavený. Fyzicky však tolik energie nespotřebujeme. Není tedy divu, že naše váha roste, případně se ustálí na hodnotě vyšší, než by se nám líbilo.

Co tedy můžeme dělat? Předně si uvědomit své limity. Ano, jsou tu možnosti, jak hmotnost přeci jen o trochu snížit. Tou je snížení příjmu potravy a především cvičení. Zkuste například vstát o půl hodinky dříve a jděte si před prací zaběhat! Pokud budete dodržovat určitá pravidla, uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe, budete mít víc energie a i ta váha půjde alespoň o trochu dolů. A to je přeci to hlavní, ne?