Proč se vyplatí investice do plastových palet

8 měsíců ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Proč se vyplatí investice do plastových palet


Zrychlení procesu logistiky

Zkuste si představit, že máte k dispozici dřevěné a plastové palety a uspořádáte pro zajímavost soutěžní klání, zda vůbec, a případně o kolik se zrychlí logistický proces nakládky, vykládky a přepravy zboží při nasazení té které varianty. Plastové palety unesou dva a půl krát těžší náklad, než ty dřevěné. Tím pádem na ně v rámci jedné přepravní trasy naložíte více než dvojnásobek objemu přepravovaného zboží, takže teoreticky bychom mohli předpokládat, že ve finále se bude jednat o více, jak polovinu méně jízd. Projeví se to v úspoře časové i finanční, protože musíte započítat cenu přepravního paliva, a to dnes není zanedbatelnou položkou.

palety ze dřeva

Životnost dřevěných palet je velmi omezená z několika důvodů. Za prvé jde o dřevo, které je relativně křehké a časem se pod tlakem hmotnosti nákladu rozpadá posunem dřeva v letokruzích. Za druhé podléhá povětrnostním vlivům, zejména vlhkosti a vodě. Stálé vystavování vodě může paletu znehodnotit během několika týdnů. A za třetí se do dřevěné palety snadno zakousnou dřevokazné houby, červotoč a další škůdci, jestliže nejsou palety speciálně ošetřovány.

dřevěná paleta

Čistota palet je vaší vizitkou

Udržet dřevěné palety v čistotě je zhola nemožné. Museli byste je nejprve zbrousit nebo ohoblovat a opatřit nátěrem, čímž by se vám celý proces logistiky výrazně prodražil. Hrubý dřevěný povrch však do sebe nasákne spoustu prachu a mastného šmíru a po pár týdnech používání byste jej prakticky nepoznali. Vypadá to dosti nevábně, a i když se snažíte udržet si dobré jméno svou pečlivostí a precizností, palety ze dřeva vám to budou kazit.

Využijte raději těch plastových, s nimiž je jednoduchá manipulace i údržba, jednoduše se čistí běžnými čisticími prostředky, protože povrch plastu je hladký a netečný vůči běžným nečistotám. Dobré jméno firmy si pak udržíte snáze, s minimální námahou, a to i za vyšší cenu plastových palet.