Přepravní pomůcky na každé zboží

6 roky ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přepravní pomůcky na každé zboží


Přepravci a dopravci zboží mají k dispozici několik možných druhů přepravních pomůcek. K těm nejznámějších určitě patří palety. A i těch je několik možných druhů.
dřevěné palety.jpg
§ Nejčastěji se můžeme setkat s takzvanými europaletami.
§ Dalo by se říci, že doslova procestují celý svět.
Až budete někde na dovolené sledovat, jak v přístavu vykládají lodě se zbožím, třeba uvidíte některou paletu, která přicestovala z naší země. Tyto přepravní pomůcky mají totiž jednu velkou výhodu. Vzhledem k tomu, že jsou vyrobeny podle přesných norem, nemusejí se vracet zpět svému původnímu majiteli, ale putují dál s dalším nákladem. Tyto podmínky však splňují pouze ty palety, které pocházejí z dílny certifikovaného výrobce a jsou označeny všemi požadovanými značkami. Jiným druhem, který se ale také hojně používá, je standardní paleta.
o Jediné, co má se svou euro kolegyní společného, je to, že má stejné půdorysné rozměry.
o Standardní přepravní pomůcky se tedy mohou lišit ve výšce, nosnosti i konstrukci.
krabice na paletě.jpg

Záleží na domluvě

Pro přepravu zboží, které nemůže být transportováno v uvedených přepravních pomůckách, jsou určené takzvané atypické palety. Jejich tvar i rozměry si většinou určí zadavatel sám a výrobce mu je podle těchto propozic vytvoří. Problém je ale pak s výkupem těchto pomůcek. U euro a standardních druhů je vykupování samozřejmostí. Ale i v tomto případě se lze s výrobcem domluvit na nějakém rozumném kompromisu. Jedním z druhů přepravních palet jsou i Gitterboxy. Jedná se v podstatě o kovovou klec, která je vytvořena z ocelového plechu. Bočnice jsou vyplněné pletivem.
vysokozdvižný vozík.jpg
§ Půdorys opět odpovídá rozměrům klasické palety.
I v tomto případě lze vyrobit atypickou variantu podle přání zákazníka. Výhodou této přepravní pomůcky je to, že se dá zabezpečit proti nežádoucímu zásahu zvenčí.