Dřevěné pergoly ve znamení dokonalé dekorace i praktičnosti

6 roky ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dřevěné pergoly ve znamení dokonalé dekorace i praktičnosti

Stále častěji se objevují na zahradách. Však zaujmou svým designem. Po architektonické stránce se jedná o jeden z dominantních prvků do exteriéru. Jestliže dosud váháte nad pořízením, je nejvyšší čas vše napravit. Proč?

Vaše zahrada bude působit nejen zajímavěji, ale především oceníte další výhody. Předností je dostatečná ochrana před sluncem, deštěm a jinými nepříznivými podmínkami. Tímto tak je umožněno posezení s přáteli i za letního deště. Budete moci trávit venku mnohem více času při práci či odpočinku, aniž by déšť či slunce bylo rušivým elementem.

altán u jezera

Vybrat si můžete z mnoha variant. K dispozici jsou dřevěné pergoly v různém provedení. Zvolit můžete i volbu v rámci zastřešení.

Proč volit dřevěný materiál?

Prioritou je ryze ekologický materiál. Dřevo působí luxusně, masivně, ale zárověn je velmi elegantní po designové stránce. Potenciální opravitelnost, tj. při poškození je reálné část konstrukce opravit. Předností materiálu zajisté je, že netvoří elektrostatický náboj, nepřitahuje nečistoty.

mech na stromě

Zkrátka se jedná o materiál, který je evergreenem, jenž nezklame. Působí i hřejivým dojmem. Síla materiálu je ukryta v naprosté přirozenosti. Jen je důležité neopomenout pravidelnou údržbu, kterou dřevo vyžaduje. Stejně tak i vždy správně pergolu zazimovat.

Ideální umístění aneb kam s ní…?

Vše se odvíjí od účelu. Záleží na tom, jestliže se bude jednat o prvek, který bude plnit úlohu coby vstupu do zahrady, kde se nachází záplava rozmanitých květin a bude tak oddělovat užitonou část od okrasné. V případě pořízení dřevěné pergoly, kdy se jedná o přístřešek vhodný pro posezení s přáteli či rodinou, je adekvátní umístění v rámci ohledu na vzdálenost místa od domu.

pergola u vjezdu

Vše lze využít jak k okrasnému, tak rovněž především k praktickému účelu. Předností je, že se hodí do každé zahrady. Bezpochyby výhodou je i životnost. Poslouží vám po dlouhé roky.