5 moderních podlah! Kterou si vyberete?

1 rokem ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 5 moderních podlah! Kterou si vyberete?

K levným variantám dnešních populárních podlah jistě patří plovoucí laminátové podlahy, dlažba nebo koberce. Pokud ale požadujete od nové podlahy specifické vlastnosti a nehledáte jen nejlevnější variantu, prohlédněte si další možnosti. I když levná podlaha na deset let je možná jen drahá varianta oproti podlaze, která s vámi bude dalších třicet let.
Před samotným výběrem moderní podlahy musíte mít jasno hned v několika věcech. Jaký bude podklad, na který se nová podlaha položí? Chcete využívat některý z typů podlahového vytápění? Kolik energie věnujete údržbě podlah a jak se o ni budete starat? Pokud víte, nic nebrání tomu, shrnou ti důležité informace.
keramické obklady

1. Dřevo a korek
Dřevo i korek jsou krásné přírodní materiály. Bohužel jsou oba dosti náročné na údržbu. Je lépe tyto podlahy zametat a vysávat a příliš je nezatěžovat stíráním vlhkým mopem. Jejich velkou výhodou je, že odpuzují prach. Oba povrchy se navíc dají zbrousit a tím se obnoví jejich krása i funkčnost.
podlaha ze dřeva
Dřevo bez pochyby vydrží více než korek. Vždyť si možná pamatujete dřevěnou podlahu na chalupě vašich prarodičů, ale v jakém byla stavu? Aby vám dřevěná podlaha vydržela po generace, musíte ji každý rok ošetřovat. Abyste zachovali její přírodní charakter, používejte k tomu přírodní a nezávadné látky.

2. PVC a vinyl
PVC a vinyl jsou umělou variantu dobře známého přírodního linolea. Stejně jako linoleum se dobře udržují. Lze je snadno stírat vlhkým mopem a v bez problémů snesou i agresivnější desinfekční prostředky. Navíc si v obou případech můžete vybrat z nepřeberné nabídky barev a vzorů. Pokud si zvolíte tuto variantu, mějte na paměti, že PVC se hodí spíše do kuchyně nebo chodby, kde je zátěž podlahy vyšší a tolik nevadí, že je podlaha studená. Do dětského pokoje PVC nepatří, tam zvolte třeba vinyl.

3. Marmoleum
Opak předešlého je marmoleum. To je přírodní a navíc krásně hřejivé. Dětem se do pokoje jistě bude líbit, neboť si budou moct vybrat z veliké škály barev a vzorů. Navíc ho lze také stírat vlhkým mopem a je vysoce odolné vůči otěru a poškrábání.

4. Kamenný koberec a litá podlaha
Hledáte opravdu odolnou podlahovou krytinu? Bingo! Právě jste ji našli. Kamenný koberec tvoří drcené kameny spojené různými typy pryskyřice. Nejen, že se snadno udržuje, lze jej použít uvnitř i venku, ale je vhodný i jako podlaha pro renovaci. Snadno si poradí i s problematickým podkladem. Můžete ho nejenom stírat, ale také umýt tlakovým čistícím přístrojem. Alternativou jsou umělé lité podlahy, které jsou bez spár a také snesou velkou zátěž.
koberec s květinami
5. Keramika
Vývoj v oblasti keramické dlažby šel dopředu opravdu mílovými kroky. Dnešní dlažby můžeme najít v rozlišných geometrických tvarech a barvách nebo mrazuvzdorné úpravě. Hodí se do interiérů i exteriérů a vydrží velmi dlouhou dobu. Navíc jsou krytinou první volby, pokud si přejeme podlahové vytápění. Taková podlaha nejen, že dobře snese střídání tepla a zimy, ale navíc i teplo dobře rozvádí.