Co je malé, to je hezké

1 rokem ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co je malé, to je hezké

Podle auta poznáš člověka. Nevím, zda to tak úplně platí, ale něco na tom bude. Stejně jako na stylu jízdy. Někdo má rád velká auta, jiný rychlá, dalšímu je to jedno, hlavně že to jezdí. A někdo si potrpí na malá. Z mnoha různých důvodů.

budík

Proč zvolit malé auto?

· Lehce zaparkujete
To je zvláště ve městech velkou výhodou. Stačí vám malá mezera, případně můžete parkovat čelem k chodníku, místo stranou. Malá auta bývají stejně dlouhá, jako ta větší široká.

· Má malou spotřebu
Sice má také menší nádrž, takže musíte častěji tankovat, ale spotřeba se vám bude pohybovat kolem 3 litrů a to je příjemné.

· Platíte menší povinné ručení
Nezanedbatelná výhoda.

· Potřebujete menší pneumatiky
Malé auto má malá kola. Ten cenový rozdíl je také znát.
Má to i své stinné stránky. Spousta ostatních řidičů bude mít tendenci si na vás honit triko. Jejich ego nesnese, aby je malé auto předjelo nebo jelo před nimi. Takže vás bude neustále někdo předjíždět nebo se na vás tlačit a mít z toho velkou legraci. Ale nenechte se vyvést z klidu. Vy víte, co to vaše autíčko dokáže.

Špičkou mezi malými auty je určitě Smart for two od Mercedesu. Hodně výrobců ho začalo napodobovat, ale originál je jen jeden. Můžete si ho pořídit i ve čtyřsedadlové verzi nebo jako sporťák. Ale klasika je nejlepší. Důležitým faktorem je totiž také bezpečnost. U Smartu se na ni můžete spolehnout. Stačí se podívat na crash testy na internetu, co všechno rám auta vydrží. A nemusíte se obávat, že by se do něj člověk vyšší nebo rozložitější postavy nevešel. Místa je tam překvapivě dost.

klíč

Do kufru se vám sice vejde opravdu jen ten nákup nebo přepravka s kočkou, ale díky sklopnému sedadlu spolujezdce můžete přepravovat i delší a větší náklady. Už hodně lidí se divilo, co se do něj všechno vejde. Malá auta nepodceňujte, mají svoji hodnotu a hrdost.