Jaké máme druhy žárovek

1 rokem ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jaké máme druhy žárovek

Žárovky mohou být různé. Dnes je již běžných mnoho typů a ne každá svítí díky wolframu. Nejrozšířenějším druhem už desítky let jsou halogenové žárovky. Liší se podle patice.
· H1 – Používaly se v dřívějších dobách
· H4 – Klasický „BILUX“, tedy dvě vlákna v jedné žárovce; potkávací i dálkové světlo v jedné žárovce
· H7 – Žárovka s jedním vláknem, tudíž jsou potkávací a dálková světla zvlášť
klasické auto
V dnešní době si však lze pořídit i LED žárovky. Jsou velmi účinné a dlouho vydrží. Ale zaplatíte si za ně. Dejte si pozor na „parodii na xenony“. Ano, čtete správně. Existují i žárovky s modrou baňkou. Ale ty rozhodně nekupujte, jsou k ničemu a navíc svítit s nimi při jízdě, není legální. Krom toho se někdy může stát, že zničí světlomet. Takže když už něco takového, tak jedině kvalitní halogenovou nebo LED žárovku.

V testech vítězí žárovky značek OSRAM a PHILIPS

Auto-žárovky od výrobců OSRAM a PHILIPS vítězí v nezávislých testech auto magazínů. Nejlepší jsou jejich modely Night Breaker a Extreme Vision. Každý chceme mít kvalitní osvětlení svého automobilu. „Vidět a být viděn“. Tak zní staré známé heslo. Za tyto zmíněné žárovičky však dáte i 600 korun za kus. Samozřejmě, že přední výrobci, vyrábějí i levnější, obyčejné žárovky. Kvalitní žárovka typu H4 od prvního zmíněného vyjde třeba jen na 50 korun za kus. „H-sedmička“ pak na takových 75 korun. A svítí také velmi dobře. Takže zklamaný nebude nikdo.
reflektor bmw

Dejte pozor při koupi i při výměně

Při koupi je potřeba dávat pozor na to, jakou žárovku máte vlastně koupit. Kromě záměny zmíněných druhů žárovek, lze snadno udělat i jiné chyby. Například tu, že místo auto-žárovky, koupíte žárovku pro nákladní automobil. Auto-žárovky jsou zkonstruované na 12 voltů, zatímco ty nákladní na dvojnásobek. Při výměně pak dejte velký pozor na to, abyste nesahali na samotnou žárovku. Vždy ji chytněte jen za pacičku. Samozřejmě ani jinak ji nesmíte poškodit. U některých aut je přístup dosti špatný, jinde dobrý. To je individuální. Tak šťastnou ruku při výběru a ať slouží.