Sedací vak může pomáhat i rekonvalescentům po úrazech

5 roky ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sedací vak může pomáhat i rekonvalescentům po úrazech

Sedací vaky si lidé pořizují převážně ze dvou důvodů – buď je chtějí vyzkoušet, či hodlají dopřát svým dětem něco netradičního, co se jim líbí, anebo kvůli nesmírnému pohodlí, které tyto výrobky dokážou zajistit. Ano, pohodlí je skutečně tím pádným důvodem, proč jsou právě dnes sedací vaky na vzestupu. Zájem o ně je obrovský, a to nejen mezi lidmi relativně zdravými, ale také mezi rekonvalescenty.tvrdá černá pohovka

Měkké posezení jako v bavlnce

Podstatou sedacích vaků je jejich výplň. Právě ta zajišťuje nebývalý komfort, jemuž může jen stěží konkurovat klasická sedací souprava, nebo dokonce křeslo s opěradlem. Výhoda spočívá právě v přizpůsobivosti výplně vůči lidskému tělu, a něco takového nelze zajistit u žádného molitanového (polyuretanového) čalounění.
S trochou nadsázky lze říci, že se pohodlí při posezení na výplni z EPS kuliček vyrovná pouze dobře koncipovaná zdravotní matrace s lamelovými rošty, ovšem s podmínkou, že je vhodně dimenzovaná vzhledem k hmotnosti ležící osoby.
U sedacího vaku je to mnohem jednodušší, je-li dostatečně velký a prostorný, obejme veškeré tělesné partie tak, že vytvoří umělou bariéru v dostatečné hloubce. Jeho největší výhodou je, že není nutné si neustále přesedat, abychom museli změnit polohu a ulevit některým částem těla, které jsou nadměrně zatížené. A právě přesedání je typické pro pohovky sedacích souprav, a jestliže si tento fakt uvědomíte, zjistíte, že svou koncepcí nesplňují to, co bychom od nich očekávali.dívka na červené pohovce

Proleženiny (dekubity)

Proleženinami trpí lidé, kteří jsou dlouhodobě upoutáni na lůžko. Dochází ke vzniku tzv. nekrotické tkáně, která není dostatečně prokrvována (okysličována), a postupně odumírá. Do sedacích vaků se mohou pohodlně posadit i lidé, jež jsou v rekonvalescenci po těžkém úrazu nebo dlouhodobé nemoci právě vzhledem k tomu, že se vznik proleženin významně eliminuje a urychluje se také jejich léčba.