Refinancování hypotéky? Proč do toho jít?

3 roky ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Refinancování hypotéky? Proč do toho jít?

Hypotéka je bezesporu úvěrový produkt pro plnění dlouhodobých plánů spojených s vlastním bydlením. Jedná se o dlouhodobý úvěr, proto je v našem nejlepším zájmu uzavřít co možná nejvýhodnější úvěr s nízkou úrokovou sazbou a dlouhou dobou fixace. Úroková sazba je ale velmi proměnlivá a mění se v závislosti na ekonomické situaci. V počátku zdánlivě výhodný úrok se vlivem poklesu úrokové sazby za pár let může stát enormně nevýhodným. Jak v takovém případě podstupovat.

sloupečky mincí

V případě hypotečního úroku je zapotřebí ručit nemovitostí, která v případě, kdy žadatel nebude schopen dostát svým závazkům, připadne bance. Banka pak následně nemovitost prodá pod cenou, tak aby pokryla výši svých pohledávek. Jelikož zastavená nemovitost poskytuje bance jakousi záruku, je hypoteční úvěr opatřen velmi výhodnou úrokovou sazbou. V současné době tak na trhu nenajdete úvěrový produkt s takto nízkou úrokovou sazbou.

úroková sazba

Refinancování hypotéky je poměrně jednoduchý a zcela bezplatný krok, tedy v případě kdy je proveden ve správnou dobu. Při uzavírání smlouvy o hypotečním úvěru je každý žadatel obeznámen s roční úrokovou sazbou a dobou fixace. Věřitel následovně několik měsíců před vypršením fixního období oznámí dlužníkovi nové podmínky pro další fixní období. Pokud s nimi dlužník souhlasí, vesměs nic se pro něj nemění. I nadále splácí stejný úvěr dané bankovní společnosti. Pokud se ale rozhodne, že nadále nebude pokračovat za nových podmínek, je ideální doba přemýšlet o refinancování hypotéky fahd.cz. Z toho vyplývá, že refinancovat svůj stávající úvěr je nejvýhodnější před koncem fixace.

Refinancovat hypotéku vlastně znamená splatit stávající úvěr úvěrem novým, který je sjednán za výhodnějších podmínek. Předčasně splatit stávající úvěr bez sankcí a poplatků lze kdykoliv v průběhu fixace. Správným refinancováním lze ušetřit tisíce korun ročně.