Preferujete doma vaření, nebo pečení?

1 rokem ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Preferujete doma vaření, nebo pečení?

Nemusíte být zrovna nadšenými domácími hospodyňkami, abyste tu a tam zatoužili po domácí svíčkové, nebo třeba voňavé bábovce upečené podle rodinného receptu předávaného z generace na generaci. Nějakou tu dobrotu si prostě rád do přeje každý.
Navíc, Vaši blízcí jistě ocení vůni, které se při podobném snažení někoho z rodiny poline z kuchyně celým vaším domovem …
vaření kukuřice
Odlišné domácnosti, odlišné návyky
Divili byste se, jak moc se jednotlivé rodiny odlišují v tom, kterou ze základních činností, jimž se člověk může věnovat v kuchyni – tedy buď vaření, nebo pečení – preferují a jíž se tedy i častěji věnují. Zatímco někde je kladen důraz na vyvařování teplých obědů a večeří, jinde je možné se setkávat s poměrně častou studenou kuchyní, která je ovšem doplňována právě celou řadou voňavých moučníků.
Zatímco tedy určití lidé preferují možnost utvářet z potravin potraviny jiné konzistence a teploty (tedy vaření), jiní jsou fascinováni tím, jak lze z ničeho vytvořit něco, kteréžto kouzlo je možné zažívat v případě pečení.
pocukrované muffinky
Jak to máme my
Pak existují také rodiny, v nichž si členové rádi pochutnají jak na skvělém obědě, tak také na teplém moučníku v nejrůznějších podobách. Takovou rodinou jsme i my. U nás domě si nedokážeme představit život bez knedla, zela, vepřa, stejně jako bychom se asi zbláznili bez sladkého překvapení vytaženého z trouby hned po obědě. Dezerty a moučníky jsou naší oblíbenou kratochvílí.
A jak to tedy všechno probíhá? Vzhledem k tomu, že u lidí žijících pospolu se s časem utvoří systém jejich koexistence tak, aby si co možná nejméně překáželi, i u nás existuje určitý řád pro to, jak vařit
a jak péct. Tedy spíše máme rozděleno, kdo z rodiny se věnuje vaření a kdo spíše peče. Tyto osoby se nejen věnují své zálibě s láskou, ale také ji dokáží dovést téměř k dokonalosti.
Takže, zatímco náš taťka výborně vaří, mamina je tím členem domácnosti, který nás překvapuje super sladkými dobrotami, po nichž se olizujeme až za ušima.

Jak už jsem naznačila dříve, každý to může mít ale trochu jinak…