Koupejte se jen v čisté vodě!

3 roky ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Koupejte se jen v čisté vodě!

Koupit vlastní vodní plochu není již nějaký ten pátek výsadou pouze milionářů, ale dnes si takovéto potěšení může udělat prakticky každý, kdo vlastní zahradu.

Koupejte se jen v čisté vodě!

Po vlastní kopací ploše sní asi každý, ale je logické, že třeba lidé bydlící v paneláku a nemající vlastní zahradu, se jí asi nikdy nedočkají. A přitom to rozhodně není zase tak špatná investice. Přeci jen, udělat si denně pár temp nejen dokáže osvěžit, ale rovněž se tím vylepšuje fyzická kondice a přirozeným způsobem se tam posilují i různé svalové partie, a to jak na zádech, tak také na nohách a v neposlední řadě i na rukou. Bazény jsou ale drahé, alespoň ty, ve kterých se dá poměrně dobře plavat.

Velký bazén

Komu však stačí jen nějaký menší krcálek pro děti a občasné osvěžení, ten si může pořídit nadzemní model. Nejedná se o nic extra, a to v žádném ohledu, ale pro aktivity zmíněné nahoře to stačí. Navíc nejde o žádnou velkou investici. Ovšem pozor, stejně jako u běžné koupací plochy, tak i u této menší nadzemní verze je potřeba dodržovat pár zásad. Tou nejdůležitější je udržovat vodu v čistotě.

Chemické přípravky

Docílit tohoto cíle se dá jedině se specializovanými chemickými preparáty, které by měl mít doma každý majitel koupací vodní plochy. Mezi ně patří obligátní chlór, který znají všichni z veřejných koupališť, aktivní kyslík a mořská sůl se solonizační jednotkou. Zatímco chlór je účinný, ale také může působit nepříjemně na pokožku, ostatní dva přípravky nezapáchají a jsou k pokožce šetrné. Sůl ji dokonce pomáhá i regenerovat. Kyslíkové přípravky i sůl jsou vak dražší než chlór, a to je také důvod, proč ten vede žebříčky prodejů u nás.

Židle u bazénu

Aby mohly fungovat chemické preparáty tak jak mají, je nezbytné, aby byly stěny bazénu, pokud možno pravidelně čištěny. Bez toho to nemá příliš velkou relevanci. Čistit se dají samozřejmě na sucho kartáčem, ale daleko efektivnější jsou speciální bazénové vysavače, které se dají používat i když je voda napuštěná. Rozlišujeme tři druhy vysavačů – automatické, poloautomatické a ruční.