Jak se chránit před sluncem?

2 roky ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak se chránit před sluncem?

Slunce má řadu pozitivních vlivů na naše tělo. Není to tedy tak, že by nám jeho působení na nás jen škodilo. Jen si musíme dávat pozor, jak dlouho se slunečnímu svitu vystavujeme, a zda jsme přitom dostatečně chránění. Sluneční světlo nám pomáhá odbourat zažívaný stres a také na naše cévy, které se vlivem zahřátí pokožky roztáhnou. Mohou tak napomáhat k poklesu vysokého krevního tlaku. Podle výzkumů má také příznivý účinek na hladinu cholesterolu a cukru v krvi.

Před sluncem se však musíme pečlivě chránit. Především naši pokožku. Většina lidí se opalovacím krémem natírá pouze když se jdou cíleně opalovat nebo když jsou u moře či někde u vody. Ale to je chyba. Všechny části kůže, které nemáme zakryté, bychom měli chránit opalovacím krémem, a to hlavně v letních měsících, kdy je sluníčko agresivnější než jindy. Natírejte se opalovacím krémem alespoň 30, podle vašeho fototypu.

opalovací krém

Výjimečnou ochranu bychom měli věnovat kůži na obličeji, krku a dekoltu. Kůže v těchto místech je jemnější a daleko náchylnější na poškození slunečními paprsky. Pokud nebudete kůži chránit, můžete se dočkat nehezkých pigmentových skvrn nebo zarudnutí kůže. A jestli se nic takového nestane, za několik let uvidíte, že vaše kůže daleko rychleji stárne a překvapí vás hlubokými vrásky. Tomu můžete předejít, pokud budete poctivě používat ochranný krém s SPF alespoň 50. Nemusíte se bát, že byste se po nich leskli a měli mastnou pokožku. Dnes už se vyrábí SPF přímo na obličej, které jsou lehoučké a velmi snadno se vstřebávají.

sluneční brýle

Chránit bychom měli taky svůj zrak. Vystavovat oči slunečnímu záření není vůbec zdravé, a pokud to tak budete dělat dlouhodobě, může vám to dokonce nenávratně poškodit zrak. Proto je daleko lepší preventivní ochrana. Pořiďte e si kvalitní sluneční brýle s UV filtrem, který vaše oči ochrání. Takové brýle nejsou zrovna levnou záležitostí, proto si pořiďte i pouzdro na sluneční brýle, abyste si je hned nezničili.