Čistá a jiskřivá voda vyžaduje odpovídající péči

6 roky ago e-cvns.cz Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Čistá a jiskřivá voda vyžaduje odpovídající péči

Chcete-li mít vodu ve vašem bazénu dokonalou a křišťálovou, musíte si pohlídat hned několik faktorů najednou. Za prvé, ve vaší vodě se nesmí usadit žádný zákal. Za druhé, nesmíte dát šanci žádným nežádoucím mikroorganismům. Za třetí, samozřejmě se musíte průběžně zbavovat také jakéhokoli dalšího nežádoucího znečištění.

písková filtrace

Takže v první řadě byste měli svou koupací nádrž vždy svědomitě a důsledně zakrývat krycí plachtou po každé, kdy ukončíte koupání. Tedy ne až ve večerních hodinách, jak se to mnohdy stává. Za každou hodinu, kdy bude nádrž zbytečně odkrytá, vám do ní naletí mnoho nečistot, kterých se následně budete muset složitě zbavovat.

A prevence znečištění bazénové vody by měla zahrnovat nejen kvalitní krycí plachtu, ale také důkladnou očistu těla před každým vstupem do nádrže. Ideální je třeba použití solární sprchy před každým vstupem do bazénu.
Pokud už ovšem ve vodě nějaké nečistoty máte, musíte se jich účinně zbavit. To lze udělat manuálně, třeba s pomocí síťky anebo ručního vysavače, anebo automaticky s pomocí kvalitní filtrace. Ta by měla být v chodu neustále, neboť do vody se pořád dostávají různé nežádoucí nečistoty, ať už se jedná o různý prach, řasy či jiné mikroskopické částečky. A právě ty je filtrace schopná efektivně zachycovat s pomocí svého filtračního média. Tím se může stát třeba zeolit do filtrace anebo písek. U pískové filtrace si rovněž můžete zvolit frakci pískových zrn, která vám bude nejvíce vyhovovat. Každopádně se musí jednat o ostrohranné kopané písky, protože právě tyto hrany slouží k zachycování nečistot. Jakmile se hrany ohladí, médium přestane fungovat a je na čase jej vyměnit. Taková změna probíhá zpravidla jednou za několik let.

filtrace

Ovšem zapomenout byste neměli ani na využití bazénové chemie, protože ač se to třeba na první pohled nezdá, tak jakmile jednou zameškáte a ve vodě nebude dostatečná koncentrace aktivních oxidačních látek, dojde k okamžitému rychlému růstu řas a sinic a již za pár dní vodu v bazénu nepoznáte.