Udělejte lifting svým zdem

3 týdny ago Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Udělejte lifting svým zdem

Nenáročné a funkční omítky

Omítka patří k nejzákladnějším a nejrozšířenějším druhům povrchových úprav interiérů. Sama o sobě vytváří podklad pro další dekorativní úpravy, těch existuje jich celá řada. Zmiňme si třeba hladkou omítku, zdobenou, škrábanou nebo leštěnou.

obývák s tapetou
Tapety jsou in

Móda tapet se vrací a není divu. Zapomeňte ovšem na staré materiály a šílené vzory, které si pamatujete z dětství nebo mládí. Dnešní tapety dokáží kouzla. Levně, rychle a jednoduše promění interiér dle Vašich představ. Vybrat si můžete z mnoha typů. Z jednovrstvých či odolnějších dvouvrstvých. Existují tapety nejen papírové, ale i vinylové, přetíratelné, samolepicí nebo vlisované. Každá tapeta má svůj specifický vzor, který může být plošný, nebo popřípadě dokonce plastický. Výhodou tapet je i možnost změny jejich vzhledu lehkým přetřením matným, nebo lesklým nátěrem.

cihly v obýváku
Obkládat lze čímkoliv

Stěny lze obložit takřka čímkoliv. Od koberců, plastů, kovů, materiálů ze dřeva či korku, sádrokartonem nebo tradičními keramickými obkladačkami. Právě poslední zmiňované obkladačky jsou nedílnou součástí koupelen, záchodů nebo kuchyní. Ve všech těchto prostorech vítězí keramické obkladačky díky vysokým užitným vlastnostem a různorodosti, co se povrchu a barev týče. Jejich dalšími klady jsou nenáročnost údržby a dlouhá životnost.
stinná ložnice
V poslední době se rovněž pro obkládání interiérových stěn hojně využívají panely. Jejich prostřednictvím je do vnitřních prostor vneseno měkké světlo a nádech luxusu. Jsou vhodné do jakýchkoli prostorů a nevyžadují prakticky žádnou údržbu.


Imitace kamene

Materiál, jenž napodobuje strukturu kamene, je dostupný v několika provedeních. Buď si můžeme pořídit klasické obkladačky, nebo panely. Obkladačky jsou k nerozeznání od pravého kamene a  jeví se jako opravdu přírodní. Druhou variantou jsou panely, které mají větší rozměr a umožňují rychleji a snadněji pokrýt větší plochy stěn. Nespornými výhodami těchto systémů je jejich nízká hmotnost, která nezatěžuje nosné zdi, a dlouhá životnost.


Strukturovaná malba

Pokud nemáte zcela hladkou stěnu, využijte možností strukturované malby. Jedná se o tzv. plastické nátěry, které jsou schopny zakrýt jemné nerovnosti, praskliny či jiná, drobná poškození. Jejich aplikace není nikterak složitá a může být provedena za použití běžného nebo speciálních válečků, které vytvoří zajímavou strukturu.

Summary
Udělejte lifting svým zdem
Share